Dnes je již třetí a zároveň poslední den, kdy jsou na dálnici D8 uzavřeny tunely Libouchec a Panenská z důvodu údržby a opravy vozovky. O půlnoci z pondělí na úterý jsme uzavřeli směr na Ústí nad Labem a pro řidiče zůstala obousměrně průjezdná tunelová trouba ve směru na Německo.

Ihned po uzavření jsme tunely umyli a následně pak probíhalo mnoho servisních činností, mezi něž patří například kontrola vzduchotechniky, osvětlení, ale i kontrola funkce videodetekce, monitoringu komunikací a záznamového zařízení. Hlídá se také řídící systém dopravy a technologie, elektrická zabezpečovací signalizace i elektrická požární signalizace. Kontrolou dále prochází dopravní značení v tunelu, SOS skříně, ale i měření dopravních dat či informační rozhlas. Pozornost věnujeme odvodnění tunelů, požární nádrži a vodovodu včetně zásobování. Ke konci uzavírky, tedy do čtvrteční půlnoci, pak provedeme očištění vozovky a chodníků zametacím případně mycím vozem.

Ty samé práce poté provedeme i v druhé tunelové troubě ve směru na Německo. Příští týden o půlnoci z pondělí na úterý policie zastaví kompletně dopravu a převede ji obousměrně do tunelové trouby směr Ústí nad Labem. I zde budou práce probíhat do čtvrteční půlnoci.

Print Friendly, PDF & Email