V pondělí 6. září 2021 zahájíme opravu Nového mostu ev. č. 13-085 v Děčíně, který se nachází na silnici I/13. Technický stav tohoto vytíženého úseku s vyšším podílem nákladní dopravy již vyžaduje nutnou rekonstrukci, kterou plánujeme ukončit v květnu 2022. Zhotovitelem prací v hodnotě 72,28 mil. Kč bez DPH je společnost Skanska a.s.

Stavební práce zahrnují kompletní rekonstrukci asfaltového souvrství včetně opravy mostní konstrukce, vyrovnávacích vrstev a celoplošnou izolaci mostovky. Celkový rozsah rekonstruovaných ploch je více než 25 000 m2.

Oprava je rozdělena na dvě etapy. V průběhu první etapy proběhne rekonstrukce jižní části, tedy jižní estakády, jižní rampy, jižního napojení, jižního mostu a Kamenické rampy. Druhá etapa se týká severní části, což je severní rampa, severní estakáda, severní napojení a severní most přes nádraží.

Během prací bude celý realizovaný úsek dopravně uzavřen a objízdná trasa povede v úseku, kde stavební práce nebudou probíhat. První bude tedy uzavřena jižní část mostu a objízdná trasa povede po severní části, a to obousměrně.

Více informací se dozvíte z videa níže:

Print Friendly, PDF & Email