Dnes ve čtvrtek 10. 11. 2022 zahajujeme plánovanou stavbu „I/56 Hodnoňovice, protihluková opatření – III. etapa“. Přesněji řečeno se obyvatelé Hodoňovic na Frýdecko-Místecku dočkají zklidnění provozu z nedaleké silnice I/56 mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí.

Práce startují zhruba týdenním kácením zeleně v obou směrech se začátkem od Frýdlantu. Součástí stavby je také vrtání pilot, osazení svodidel, terénní úpravy, náhradní výsadba a odstranění oplocení proti zvěři v celém rozsahu následně umisťovaných protihlukových stěn. Doprava bude po dobu prací svedena vždy do jednoho jízdního pruhu v každém směru silnice I/56 (režim 1+1), objízdné trasy proto nebyly stanoveny.

Termín úplného dokončení stavby závisí na počasí. Letos předpokládáme plnění harmonogramu v co nejdelším časovém horizontu až do zhoršených klimatických podmínek, zbytek prací bude dokončen na jaře 2023. Zhotovitelem protihlukového opatření se stala firma PORR a. s. za vysoutěženou cenu cca 26,6 milionu Kč bez DPH.

 

Print Friendly, PDF & Email