Pondělí 13. 11. 2023 je dnem zahájení opravy silnice I/56 v úseku Velké Hoštice – Kravaře. Plánovaná rekonstrukce vychází z posouzení stavu komunikace, pochůzky doplněné diagnostickým průzkumem potvrdily potřebu řešení provozních škod (kaverny, hloubková koroze, vysprávky či trhliny v km 4,2 – 5,4 provozního staničení). Nedostatky ovlivňující plynulost i bezpečnost provozu odstraní firma Silnice Morava, která z osmi účastníků výběrového řízení podala nejnižší cenovou nabídku za cca 13,5 milionu Kč.

Oprava potrvá dva měsíce, nicméně vlivem ročního období počítáme s možným přerušením drobných činností a dokončením po oteplení. Hlavní práce ovlivňující dopravu budou provedeny ještě letos, zhotovení dokončovacích záležitostí může proběhnout na jaře. Celková plocha oprav vozovek činí 10 512 metrů čtverečných, do projektové dokumentace je zahrnuta také rekonstrukce stmelených vrstev odbočovacích a připojovacích pruhů.

Obousměrný provoz po silnici I/56 čeká částečné omezení. Snahou bude co nejméně zasahovat do plynulosti dopravy, ovšem avizovaná oprava nelze uskutečnit bez svedení řidičů do jednoho pruhu pro oba směry. Střídavý režim průjezdu pohlídají semafory.

Print Friendly, PDF & Email