První etapa stavby obchvatu Frýdku-Místku včetně přípravy připojení dálnice D56 pokračuje podle harmonogramu. Daný rozpis prací ohrožovalo počasí proměnlivé především ke konci letních prázdnin. Podmínky na hony vzdálené pravému létu stavbaře doprovázely zejména v závěru srpna, přesto nepřipadalo v úvahu omezit nastavené tempo stavebních činností.

Práce nadále pokračují při snaze o co nejmenší ovlivnění současné silniční dopravy. Denní ruch je znát například u příjezdu od Příbora, kde přímo nad hlavami řidičů bezpečně vzniká mostní připojení ostravské dálnice D56 s budoucím obchvatem coby dálnice D48. Přelom srpna a září na úvodní části obchvatu probíhal ve znamení realizace trativodu, násypů a propustků, do dalších dnů bylo mimo jiné v plánu provádět bednění, izolace, výztuže, armování i betonáže.

Kromě zmíněných prací je v tomto týdnu (6. až 12. 9.) na první etapě D48 a u připojení D56 naplánováno předpínání nosných konstrukcí, usazování kabelovodů a upravování zeleně. Také dojde na nátěry či sanace a montáž dalších částí protihlukových stěn.

Print Friendly, PDF & Email