Dříve avizovaná oprava vítkovických mostů silnice I/11 v Ostravě vstupuje do důležité demoliční fáze. Po provedení přeložek inženýrských sítí je vlivem dobrého počasí možné zahájit další rozsáhlé práce, které způsobí řadu dopravních změn.

V pondělí 10. 1. 2022 začíná částečná uzavírka Rudné ulice v podobě uzavření vítkovického mostu vedoucího do městských částí Zábřeh, Svinov či Poruba. Veškerý provoz osobních vozidel bude převeden obousměrným režimem pruhů 1+1 na dostatečně široký souběžný most vedoucí směrem do Kunčiček a dále na Šenov nebo Havířov. Veškeré automobily kategorie nad 3,5 tuny budou odkloněny na dvě objízdné trasy.

První objízdná trasa je připravena přes silnice I/11 (ul. Rudná), I/56 (ul. Místecká), II/647 (ul. Mariánskohorská) a I/58 (ul. Plzeňská) zpět na I/11. Alternativní objížďka pro rozptýlení velmi hustého provozu vede přes silnice I/11 (ul. Rudná), II/477 (ul. Frýdecká), II/647 (ul. Bohumínská) a po dálnici D1 zpět k I/11.

Celou dobu zhruba dvouleté opravy za cca 239 milionů Kč bez DPH doprovodí zákaz vjezdu pod mosty, výjimku dostanou místní obyvatelé a dopravní obsluha. Demolice proběhne s ohledem na blízkou zástavbu, přesto děkujeme všem občanům i řidičům za trpělivost.

Print Friendly, PDF & Email