Výběrové řízení na zhotovitele je úspěšně u konce, smlouvy podepsané a po dohodě se stavební firmou můžeme oficiálně oznámit, že v pondělí 20. 5. 2024 začíná plánovaná oprava silnice I/57 v úseku Lesní Albrechtice – Březová. Trasu mezi km 64,462 – 67,012 provozního staničení proto čekají dopravní změny. První dny doprovodí přípravné činnosti, ovšem v hlavních fázích oprav mohou řidiči očekávat kyvadlový provoz jedním pruhem pro oba směry v souladu se signály semaforů.

Celková plocha oprav vozovek činí 22 225 m2, do projektové dokumentace je zahrnuta také výměna stmelených vrstev autobusových zastávek. Dělníky čeká například frézování, homogenizace a předrcení materiálu, recyklace hmot, aplikace infiltračního postřiku, pokládka jednotlivých asfaltových vrstev, dláždění, doplnění značení a pročištění příkopů i propustků včetně finálních úprav okolí komunikace.

Výsledná cena rekonstrukce dosahuje cca 33,5 milionu Kč. Nejnižší ceníkovou nabídku předložila firma Strabag a celkem se do výběrového řízení hlásilo sedm společností.

Print Friendly, PDF & Email