Aktualizovaný přehled plánovaných a realizovaných oprav na území Zlínského kraje👇

Mapka ke stažení ZDE

Opravy v realizaci:

  • Stavba I/55 „Kunovice, průtah – dopravně bezpečnostní opatření“, kterou jsme zahájili v červnu 2021, je u konce. Od 8. 8. budou řidiči centrem Kunovic opět projíždět bez omezení. Cílem rekonstrukce a rozšíření silnice je zvýšení bezpečnosti provozu a posílení kapacity silničního průtahu.
  • Opravujeme most přes potok Sovík na silnici I/35 u Rožnova pod Radhoštěm. Řidiči projíždějí po neopravované polovině mostu. Tato oprava bude trvat do podzimu.
  • Zajišťujeme svah proti sesuvu na silnici I/57 před obcí Lidečko. Předpoklad dokončení prací je v listopadu.
  • V buchlovských kopcích na silnici I/50 u odbočky na Staré Hutě budujeme opěrnou zeď, 3 propustky a opravujeme povrch vozovky. Dnes ráno jsme odstranili semafory a vrátili provoz do režimu 1+1, to znamená, že je opět průjezdný jeden jízdní pruh v každém směru. Už jen budeme dodělávat nástřik vodorovného dopravního značení, zálivky a montáž svodidel. Práce definitivně dokončíme v polovině srpna.
  • Opravu kilometrového úseku silnice I/57 v obci Bystřička dokončíme 10. 8. Do té doby ještě bude provoz veden kyvadlově a řízen semafory. Do konce srpna v průtahu Bystřičkou ještě budeme dodělávat drobné dokončovací práce, ty už ale provoz zásadně neomezí.

Dále připravujeme:

  • Na opravu silnice I/57 v obci Bystřička navážeme opravou povrchu komunikace I/57 v úseku Valašské Meziříčí (část Podlesí) – Bystřička. Zahájení prací plánujeme v pondělí 15. 8.  V  pracovním úseku bude provoz opět veden kyvadlově a řídit ho budou semafory či regulovčíci. Oprava v tomto úseku potrvá do konce října.
  • Hlavní stavební práce na stavbě I/69 rampa Mostecká ve Vsetíně jsme zahájili v pátek 5. 8. V místní části Rokytnice vybudujeme dvě nové křižovatkové větve frekventované křižovatky silnic I/57 a I/69. Cílem  stavby je zvýšení bezpečnosti v úseku, kde často dochází k nehodám s tragickými následky. Předpoklad dokončení je v roce 2024.
  • Silnici I/50 u Starého Hrozenkova v úseku v délce 1750 m od vodní nádrže po státní hranice začneme opravovat v pondělí 8. 8. Provoz bude veden kyvadlově a řízen semafory. Dokončení prací plánujeme v polovině října.
Print Friendly, PDF & Email