Aktualizovaný přehled plánovaných a realizovaných oprav na území Zlínského kraje👇

Mapka ke stažení ZDE

Opravy v realizaci:

  • V průběhu tohoto týdne se v rámci opravy povrchu silnice I/49 v centru Zlína u odbočky do Prštného přesouváme na druhou stranu ve směru do Otrokovic. Řidiči budou opět projíždět jedním jízdním pruhem v každém směru – tedy v režimu 1+1. Počasí nám zatím příliš nepřeje, dokončení prací se bohužel o několik dní posune. Dnes dokončíme práce ve směru z Otrokovic do Zlína. Děkujeme za pochopení a trpělivost!
  • Opravujeme most přes potok Sovík na silnici I/35 u Rožnova pod Radhoštěm. Řidiči projíždějí po neopravované polovině mostu. Tato oprava bude trvat do podzimu.
  • Zajišťujeme svah proti sesuvu na silnici I/57 před obcí Lidečko. Předpoklad dokončení prací je v listopadu.
  • Stavba I/55 „Kunovice, průtah – dopravně bezpečnostní opatření“, kterou jsme zahájili v červnu 2021, míří do finiše. Od 1. 8. zde budou řidiči opět projíždět bez omezení. Rekonstrukcí a rozšířením silnice docílíme zvýšení bezpečnosti provozu a posílení kapacity silničního průtahu.
  • Dokončujeme opravu povrchu vozovky silnice I/55 mezi Tlumačovem a Otrokovicemi. Už jen doděláme dopravní knoflíky a směrové sloupky. Tyto práce už provoz neomezují.
  •  V buchlovských kopcích na silnici I/50 u odbočky na Staré Hutě budujeme opěrnou zeď, 3 propustky a následně se pustíme do opravy jízdního pruhu ve směru na Brno. Provoz je zachován obousměrný, rychlost je snížená na 50 km/h. Dokončení prací plánujeme na podzim.

Dále připravujeme:

  • Další oprava, která nás v nejbližší době čeká, je výměna povrchu vozovky průtahu obcí Bystřička na Valašsku na silnici I/57. Práce v 1 km dlouhém úseku odstartujeme 18. 7. a dokončíme je nejpozději za 2 měsíce. Po celou dobu budou řidiči Bystřičkou projíždět kyvadlově na semafory. Na tuto akci následně chceme navázat opravou silnice I/57 v úseku Valašské Meziříčí – Podlesí – Bystřička. 
  • Hlavní stavební práce na stavbě I/69 rampa Mostecká ve Vsetíně zahájíme začátkem srpna. Vybudujeme zde dvě nové křižovatkové větve frekventované křižovatky silnic I/57 a I/69. Cílem je zvýšení bezpečnosti v úseku, kde často dochází k nehodám s tragickými následky.
  • Začátkem srpna také chceme začít opravovat silnici I/50 v úseku Starý Hrozenkov (vodní nádrž) – státní hranice. Přesný termín zahájení prací a související dopravní omezení řidičům včas sdělíme.

 

Print Friendly, PDF & Email