Cyklisté vjíždějí do uzavřeného staveniště budoucího dálničního mostu přes řeku Moravu u Napajedel a riskují vážné poranění. Na stavbě, kterou prochází uzavřená páteřní cyklostezka mezi Napajedly a Otrokovicemi, se aktuálně pohybuje těžká technika.

Ačkoliv je uzavřený úsek označen a vjezd do staveniště oddělen plotem, cyklisté tyto zákazy nerespektují. Plot už několikrát odsunuli nebo úplně shodili na zem. Bohužel vstupem na staveniště jim hrozí nebezpeční vážného úrazu či smrti. Práce nabírají na intenzitě a samotná cyklostezka bude v tomto úseku v nejbližších dnech odtěžena. Řidiči těžké techniky a jeřábů mohou cyklistu snadno přehlédnout a potom už chybí opravdu kousek k tragické události. Stavební práce běží naplno na obou stranách řeky Moravy,“ vysvětlil koordinátor BOZP na stavbě D55 5506 Jiří Perďoch.

ŘSD ČR apeluje na cyklisty, aby respektovali dočasné omezení. „Uvědomujeme si, že jsme uzavírkou frekventované cyklostezky, která spojuje Napajedla a Otrokovice, způsobili cyklistům i tamním obyvatelům dočasný diskomfort. Žádáme je o využití oficiální značené objízdné trasy, která vede z ulice Dr. Beneše v Napajedlech přes okružní křižovatku a dále po silnici I/55 do Kvítkovic. Odtud kolem nákupního centra Kaufland, kde se napojí na oficiální cyklostezku. Případně mohou využít i jinou vlastní  trasu. Prosíme ještě chvíli o trpělivost. V září 2025 stavbu mostu dokončíme a zase budete na kole mezi Napajedly a Otrokovicemi projíždět bez komplikací. Navíc ulehčíme i přetížené napajedelské okružní křižovatce, přes kterou aktuálně jezdí motoristé z dálnice D55,“ doplnil ředitel Správy Zlín ŘSD Karel Chudárek.

U Napajedel vzniká jednopolový ocelový most přes řeku Moravu, další dílčí úsek dálnice D55. ŘSD tento most buduje v předstihu před dálničním úsekem mezi Napajedly a Babicemi, aby byl co nejdříve ukončen stav, kdy musí řidiči sjíždět z dálnice přes kruhový objezd u čerpací stanice, kde se zejména ve špičkových časech tvoří kolony. Nový most přes řeku Moravu bude zprovozněn začátkem září 2025.

ŘSD letos do konce roku zprovozní celkem tři stavby dálnice D55, a to jednadvacetikilometrový úsek z Babic do Bzence. Zprovoznění je v plánu začátkem prosince.

Print Friendly, PDF & Email