Dnes začala sezóna zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy. Sjízdné dálnice a silnice v období zimních měsíců nejsou samozřejmostí. Ve skladech již máme doplněny zásoby posypových materiálů, a to 9 000 tun soli. Aktuálně chystáme techniku. Celkově bude ve Zlínském kraji k dispozici 35 sypačů, 12 nakladačů,  3 sněhové frézy a 5 šípových pluhů a 26 traktorů s radlicemi. Připravujeme se také na možný výpadek zaměstnanců v důsledku nepříznivé epidemiologické situace.

Správa Zlín ŘSD ve Zlínském kraji zajišťuje údržbu 386 km silnic I. třídy a 20 km dálnic. Letos ještě přibude nový úsek dálnice D55 – jihovýchodní obchvat Otrokovic, který finálně zprovozníme už ve čtvrtek 4. listopadu.

Ve Zlínském kraji zajišťují zimní údržbu okresní správy a údržby silnic (SUS) Zlínska, Kroměřížska, Slovácka a Valašska a společnost AVE. Spolupráce v obvodech je provázaná. „Přípravy na zimní období jsou v plném proudu. Realizujeme přípravu a přestavbu vozidel na zimní údržbu, servisní prohlídky či kalibrace sypačů. Proběhlo také každoroční školení dispečerů. Opět připravujeme a budeme do praxe zavádět opatření k eliminaci možných personálních výpadků v souvislosti s nemocí COVID 19. Například rozdělení řidičů i dispečerů na minimálně dvě skupiny, které se mezi sebou nebudou potkávat. Budou probíhat dezinfekce vozidel při střídání řidičů, dezinfekce šaten, pracovišť dispečerů. Samozřejmostí je používání roušek a dezinfekce rukou, atd.,“ sdělil Key Account Manager společnosti AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. Tomáš Kulhánek.

 

Print Friendly, PDF & Email