Stavební ruch neutichá na stavbě I/35 Lešná – Palačov ani v zimních měsících. Nyní pracujeme na konsolidačních násypech a vrtáme piloty pro založení mostů. Takzvaná „palačovská spojka“ bude po dokončení nejkratším spojením Valašska s dálniční sítí. Propojí silnici I/35 s dálnicí D48 a následně D1.

Po jejím dokončení se výrazně uleví okolním obcím, protože řidiči kamionů přestanou využívat extrémně zatížené silnice druhé a třetí třídy. Nejvíce si však oddychne město Hranice a obce, přes které je nyní vedena doprava po I/35, tj. Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou, Teplice nad Bečvou.

Jedná se o novostavbu více než pětikilometrové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a dále o rekonstrukci dálnice D48 Dub–Palačov a novou mimoúrovňovou křižovatku silnic D48 a I/35 – MÚK Palačov. Součástí stavby je vybudování celkem 17 mostů, 6 protihlukových stěn v délce přes 4 km a mimoúrovňové křižovatky MÚK Palačov. Vybudováním kvalitního, kapacitního dopravního při­pojení komunikace I/35 na dálnici D48 a pá­teřní dálniční tah D1 se vytvoří předpoklady pro další rozvoj valašského regionu.

Cena stavby: 2 184,076 mil. Kč bez DPH

Předpoklad dokončení: v roce 2026

Print Friendly, PDF & Email