V souvislosti s postupem prací na stavbě “D55, 5506 Napajedla – Babice, 1. stavba Most SO 201 a související objekty” bude nutné od 10. října uzavřít nájezd na dálnici D55 ve směru z Uherského Hradiště (EXIT 34)! Provoz bude veden po silnici I/55 na okružní křižovatku. Nájezd na dálnice D55 bude možný ve směru od Napajedel.

Mapka s objízdnou trasou ke stažení ZDE 

Vzhledem k vysoké vytíženosti komunikace I/55 očekáváme dopravní komplikace. Řidičům předem děkujeme za trpělivost.

Nad řekou Moravou vybudujeme ocelový jednopolový most, jehož nosná konstrukce bude společná pro oba směry budoucí dálnice. Dokončení tohoto půlkilometrového úseku předpokládáme v roce 2025. Součástí stavby je také protihluková stěna, která ochrání obytnou zástavbu Napajedel před hlukem z dálnice.

Stavba D55 Napajedla – Babice je rozdělena do tří etap. První, která řeší napojení dálnice D55 na silnici I/55, již budujeme v rámci akce D55 Babice – Staré Město. Stavba mostu přes řeku Moravu je druhou etapou. Po dokončení mostu bude navázáno třetí etapou, což je 7,5 kilometru dlouhý dálniční úsek, který propojí dálniční most přes Moravu s aktuálně realizovanou dálnicí u Babic.

Print Friendly, PDF & Email