Ani s nástupem zimního počasí nepolevuje pracovní činnost na stavbě „I/35 Lešná – Palačov. Aktuálně probíhá zakládání mostu u obce Poruba v místě budoucího Střediska správy a údržby dálnic (SSÚD Poruba).

“Přes zimu budeme například pracovat na konsolidačních násypech, vrtat piloty pro založení mostů a razit larsenové stěny. Začátkem příští stavební sezóny nás čeká zahájení výstavby nejvyššího násypového tělesa na D48,  které bude mít výšku 14 metrů. Pracovat budeme na tělese budoucí silnice I/35,“ přiblížil průběh prací ředitel oblasti Velké projekty společnosti Colas Martin Mužík.

Takzvaná „palačovská spojka“ bude po svém dokončení nejkratším spojením Valašska s dálniční sítí. „Stavba propojí silnici I/35 s dálnicí D48 a následně s dálnicí D1. Po jejím dokončení se výrazně uleví okolním obcím, protože řidiči kamionů přestanou využívat extrémně zatížené silnice druhé a třetí třídy. Nejvíce si však oddychne město Hranice a obce, přes které je nyní vedena doprava po I/35, tj. Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou, Teplice nad Bečvou,“ sdělil ředitel Správy Zlín ŘSD Karel Chudárek.

Jedná se o novostavbu více než pětikilometrové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a dále o rekonstrukci dálnice D48 Dub – Palačov a novou mimoúrovňovou křižovatku silnic D48 a I/35 – MÚK Palačov.  Součástí stavby je vybudování celkem 16 mostů, 6 protihlukových stěn v délce přes 4 km a mimoúrovňové křižovatky MÚK Palačov. Vybudováním kvalitního, kapacitního dopravního při­pojení komunikace I/35 na dálnici D48 a pá­teřní dálniční tah D1 se vytvoří předpoklady pro další rozvoj valašského regionu.

 

Print Friendly, PDF & Email