Navzdory aktuálním mrazivým teplotám pokračují práce na stavbě I/35 Lešná -Palačov bez přerušení, primárně na založení mostů. Na jaře nás čeká zahájení výstavby nejvyššího násypového tělesa na D48 s výškou 14 m a práce na tělese budoucí silnice I/35.

Takzvaná „palačovská spojka“ bude po svém dokončení nejkratším spojením Valašska s dálniční sítí. Stavba propojí silnici I/35 s dálnicí D48 a následně s dálnicí D1. Po jejím dokončení se výrazně uleví okolním obcím, protože řidiči kamionů přestanou využívat extrémně zatížené silnice druhé a třetí třídy. Nejvíce si však oddychne město Hranice a obce, přes které je nyní vedena doprava po I/35, tj. Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou, Teplice nad Bečvou.

Jedná se o novostavbu více než pětikilometrové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a dále o rekonstrukci dálnice D48 Dub – Palačov a novou mimoúrovňovou křižovatku silnic D48 a I/35 – MÚK Palačov. Součástí stavby je vybudování celkem 16 mostů, 6 protihlukových stěn v délce přes 4 km a mimoúrovňové křižovatky MÚK Palačov. Vybudováním kvalitního, kapacitního dopravního při­pojení komunikace I/35 na dálnici D48 a pá­teřní dálniční tah D1 se vytvoří předpoklady pro další rozvoj valašského regionu.

Print Friendly, PDF & Email