Dnes ráno jsme zahájili avizovanou opravu silnice I/49 v Kvítkovicích ve směru do Zlína. Provoz jsme převedli do protějšího jízdního pásu ve směru do Otrokovic, kde řidiči projíždějí jedním jízdním pruhem v každém směru. Od rána jsou již uzavřeny sjezdové rampy z dálnice D55 v EXITU 32 Otrokovice. Sjezd je možný v EXITU 30 v Otrokovice – sever nebo v EXITU 34 v Napajedlích. Dokončení prací plánujeme v září.

Opravu úseku I/49 od semaforů před sjezdem z D55 po Centro Zlín budeme realizovat ve třech etapách:

  • 1. etapa je realizována v termínu od 21. 8. do 3. 9. – úsek od semaforů u rampy (začíná před semafory) po křižovatku u Makra. Ta bude během 1. etapy neprůjezdná. Provoz je v první fázi převeden do protějšího jízdního pásu ve směru do Otrokovic.
  • Oprava bude přerušena ve dnech 4. 9. až 8. 9. Na požadavek DSZO a Statutárního města Zlín bude odklizeno veškeré značení, dálnice D55 a sjezdy bez omezení.
  • Od 9. 9. do konce září budou pokračovat práce na dalších etapách.
  • 2. etapa, která začne 9. 9. se týká dvou částí, a to úseku od křižovatky od Marka po křižovatku  centru  a zároveň ve 2. etapě budeme opravovat úsek od poslední křižovatky k Centru ve směru na Zlín a až za nákupní centrum viz mapka. V této fázi bude provoz veden ve směru do Zlína jedním jízdním pruhem, ve směru do Otrokovic 2 jízdními pruhy. Křižovatky k Centru budou vždy průjezdné v omezeném režimu jedním jízdním pruhem.
  • Závěrečná 3. etapa zahrnuje úsek mezi dvěma křižovatkami u Centra. Provoz ve směru Zlína bude opět veden jedním jízdním pruhem.

 

Print Friendly, PDF & Email