Ačkoliv je většina dopravních staveb v zimních měsících pozastavena, práce na JV obchvatu Otrokovic probíhají prakticky neustále. Intenzivně jsme zde pracovali až do poloviny prosince a nyní po lednové přestávce, kdy jsou opět vhodné klimatické podmínky, se práce znovu rozjíždějí. „Právě jsme dokončili betonáž  dálničního mostu (betonáž předpínacích kapes) a pokud bude počasí nadále příznivé, chceme se věnovat výstavbě protihlukové zdi, dokončení kanalizace a říms opěrné zdi,“ prozradil referent stavby Pavel Dvořák.

„Výstavbu JV ochvatu Otrokovic v loňském roce naštěstí nezpomalila ani nepříznivá epidemiologická situace,“ sdělil ředitel Správy Zlín ŘSD Karel Chudárek.

V rámci II. etapy stavby SV obchvatu Otrokovic jsme v loňském roce realizovali opravu povrchu vozovky v délce 1074 m. Týkala se úseku v km 28,857 – 29,005 (148 m) a v km 29,049 – 29,457 (408 m), včetně nájezdových ramp exitu 30 v délce 518 m.

Po dobu pěti měsíců byla také uzavřena pohořelická křižovatka a následně i sjezd z dálnice D55 –  EXIT 32. Uzavírka byla nutná z důvodu prací na napojení SV a JV obchvatu Otrokovic. „Dodrželi jsme slib a práce se nám podařilo dokončit s předstihem. Uzavřený exit i křižovatku jsme tak mohli zprovoznit dříve, než bylo avizováno,“ dodal Dvořák.

Řidiči se poprvé po obchvatu projedou už červnu, kdy plánujeme jeho zprovoznění v omezeném režimu. Veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště a Zlín – Uherské Hradiště bude odkloněna po obchvatu a nebude již více zatěžovat frekventovanou křižovatku v Kvítkovicích. Související dopravní omezení spojená se spuštěním omezeného provozu obchvatu ještě řidičům včas sdělíme. Předpoklad úplného dokončení stavby a spuštění do plného provozu je na podzim tohoto roku. Investice na jeho výstavbu přesáhne částku 710 mil. bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email