Letos poprvé přinášíme přehled letošních plánovaných oprav na silnicích I. třídy ve Zlínském kraji.

V roce 2024 plánuje Správa Zlín ŘSD opravu povrchu silnice I/49 v Kvítkovicích ve směru ze Zlína. V loňské stavební sezóně jsme již opravili jízdní pás ve směru do Zlína. Výměnu povrchu vozovky budeme letos také realizovat na silnici I/49 ve zlínské ulici Osvoboditelů v úseku mezi křižovatkami pod divadlem a pod Kolektivním domem. Realizaci prací předpokládáme během letních prázdnin.

Další významná akce, která nás letos čeká na silnici I/49, je stavba okružní křižovatky v Lípě, tedy v místě nebezpečného odbočení do Slušovic, které bývá dějištěm častých dopravních nehodBěhem stavby zůstane silnice I/49 obousměrně průjezdná v provizorních jízdních pruzích. Práce zahájíme už začátkem stavební sezóny a dokončení předpokládáme letos na podzim.

Opravou projde také silnice I/57 v průtahu Valašského Meziříčí. Letos půjde o první etapu prací, jejichž zahájení předpokládáme v průběhu letních prázdnin. Úsek v délce 1500 m začíná u křižovatky s ulicí U Nemocnice a končí před železničním přejezdem na Drážkách. Navazující II. etapu chceme realizovat v roce 2025 a bude se týkat úseku v délce 1,1 km od křižovatky s ulicí Rožnovská po křižovatku s ulicí U Nemocnice.

Aktuálně připravujeme zahájení soutěže na zhotovitele opravy silnice I/35 mezi obcemi Zašová a Střítež s předpokládaným termínem realizace v první polovině letošního roku. Brzy také vypíšeme soutěž na zhotovitele 2. etapy opravy povrchu silnice mezi Liptálem a Lhotou u Vsetína. Jde o navazující úsek v délce 2,4 km. První etapu opravy jsme již dokončili v loňské stavební sezóně. Během realizace obou zmíněných akcí předpokládáme vedení provozu kyvadlově na semafory. Přesné termíny zahájení prací včas upřesníme po podpisu smlouvy se zhotoviteli obou akcí.

Koncem letních prázdnin předpokládáme zahájení opravy tříkilometrového úseku silnice I/35 mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Dolní Bečvou. Provoz bude veden kyvadlově.

V letošní stavební sezóně také opravíme povrch silnice I/57 v průtahu Valašských Klobouk. Práce chceme zahájit v první polovině roku. Provoz bude veden kyvadlově a řídit ho budou semafory.

Další plánované opravy, termíny jejich zahájení a související dopravní omezení budeme průběžně upřesňovat.

Přehled plánovaných oprav ke stažení: MAPKA

 

 

Print Friendly, PDF & Email