V souvislosti aktuálními klimatickými podmínkami se řidiči mohou v těchto dnech setkat s lokáními poruchami vozovek, například výtluky. Živnou půdou pro jejich vznik jsou nízké teploty, vyšší úhrny srážek a vysoká intenzita nákladní dopravy. Nejvíce závad ve Zlínském kraji sledujeme na silnici I/50 a I/57. Situaci pravidelně sledujeme, na některé výtluky nás upozorňují řidiči. V rámci možností provádíme provizorní opravy. Jakmile nám to počasí dovolí, pustíme se do finálních oprav.

Včera jsme například opravili úsek křižovatky silnic I/55 a II/497 Uherském Hradišti směrem z Kunovic. Dnes ve večerních hodinách, za menšího provozu, opravíme i vozovku v protějším směru. Současně provizorně opravíme výtluky na silnici I/49 v Prštném u Albertu. Tento úsek jsme již provizorně opravili před třemi týdny. Vzhledem k vysoké intenzitě dopravy a mrazivému počasí se povrch vozovky opět poškodil. Finální opravu budeme moci realizovat až v příznivějších klimatických podmínkách.

Celková oprava křižovatky silnic I/55 a II/497 Uherském Hradišti je zahrnuta v plánu oprav pro rok 2021. Předpokládáme, že realizace stavebních prací bude zahájena už v dubnu (dle klimatických podmínek). V současné době vyřizujeme nezbytné doklady k realizaci, tj. stanovení přechodné úpravy provozu, částečná uzavírka provozu atd.

Print Friendly, PDF & Email