ŘSD zahájilo betonáž největšího mostního objektu na stavbě I/35 Lešná – Palačov u obce Poruba. Estakádu budou tvořit dva mosty o celkové délce 188 metrů a využito na ni bude 3300 m³ betonu. Po celkovém dokončení stavby v roce 2026 bude takzvaná „Palačovská spojka“ nejkratším spojením Valašska s dálniční sítí. Propojí silnici I/35 s dálnicí D48 a následně s dálnicí D1.
„Aktuálně pracujeme na dalších 15 mostních objektech, které jsou v různých stádiích rozpracovanosti. V trase silnice I/35 a dálnice D48 děláme zemní práce, budujeme kanalizace a pokládáme nestmelené podkladní vrstvy,“ sdělil ředitel Správy Zlín ŘSD Karel Chudárek.
„Při dnešní betonáži se chystáme položit 870 kubických metrů betonové směsi. Přičemž celkově na oba mosty estakády o Poruby použijeme 3300 kubických metrů,“ upřesnil projektový manažer společnosti Colas a.s. Jan Bůžek.
ŘSD mezi Lešnou a Palačovem buduje pětikilometrový úsek silnice I/35 a současně rekonstruuje dálnici D48 mezi obcemi Dub a Palačov v délce čtyř kilometrů. Součástí stavby je také vybudování šesti protihlukových stěn v délce přes čtyři kilometry a mimoúrovňové křižovatky MÚK Palačov. Vybudováním kvalitního, kapacitního dopravního připojení komunikace I/35 na dálnici D48 a páteřní dálniční tah D1 se vytvoří předpoklady pro další rozvoj valašského regionu.
„Po dokončení této stavby se výrazně uleví okolním obcím, protože řidiči kamionů přestanou využívat extrémně zatížené silnice druhé a třetí třídy. Nejvíce si však oddychne město Hranice a obce, přes které je nyní vedena doprava po I/35, tj. Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou, Teplice nad Bečvou,“ dodal Chudárek.
I/35 Lešná – Palačov
Hlavní trasa:
délka: 5,2 km
kategorie: S 24,5/100
zhotovitel: COLAS CZ, Colas Hungária Zrt., FIRESTA-Fišer, rek. stavby
cena stavby dle smlouvy: 2 184 mil. Kč bez DPH
termín realizace: 2023 – 2026