Aktuální teplé počasí umožnilo obnovení stavebních prací na všech třech budovaných úsecích D55 z Babic do Bzence.

Na trase budovaného 8,5 kilometrového úseku dálnice D55 5507 z Babic do Starého Města budou v zimních měsících pokračovat práce zejména na mostních objektech, které jsou v různých fázích rozpracovanosti. Celkově bude na trase vybudováno 18 mostů a 3 mimoúrovňové křižovatky. Řidiči, kteří jezdí po silnici I/55 mezi Starým Městem a Huštěnovicemi, mohou sledovat dokončovací práce na okružní křižovatce, jejíž zprovoznění plánujeme letos na konci I. kvartálu.

Infoleták o stavbě D55 5507 Babice – Staré Město ke stažení ZDE

V navazujícím úseku dálnice D55 5508 mezi Starým Městem a Moravským Pískem vzniká celkem 9 mostů. U dvou z nich už máme dokončenou nosnou konstrukci, a to u mostu přes Zlechovský potok a nad dálnicí u Moravského Písku. Další mostní objekty jsou nyní v různých fázích rozpracovanosti. Například u mostu u Kostelan chystáme bednění pro nosnou konstrukci, jejíž betonáž plánujeme ještě v zimě. Dále na trase budujeme kanalizace, retenční a sedimentační nádrže.

Infoleták o stavbě D55 5508 Staré Město – Moravský Písek ke stažení ZDE

V posledním budovaném čtyřkilometrovém úseku na dálnici D55 5509 mezi Moravským Pískem a Bzencem se díky teplému počasí na trasu opět vrátili archeologové, kteří u Domanínského potoka dokončují mimořádně úspěšný průzkum. V této lokalitě budou pracovat do konce února.

Infoleták o stavbě D55 5509 Moravský Písek – Bzenec ke stažení ZDE

Tři realizované stavby dálnice D55 tvoří 21 km dlouhý úsek z Babic do Bzence, po kterém se řidiči poprvé projedou v roce 2024.

Print Friendly, PDF & Email