Za uplynulých 24 hodin bylo pro zajištění sjízdnosti dálnic a silnic I. tříd ve Zlínském kraji spotřebováno 266 t soli a 87 800 l solanky. Část techniky je stále v terénu a rozšiřuje a dočišťuje vozovky od rozbředlého sněhu. Kvůli nízkým teplotám a mrznoucím mlhám lze během víkendu očekávat tvorbu náledí, případně zmrazků!

“Jezdili jsme nepřetržitě celou noc. Intenzivní údržba silnic probíhala i za použití traktorových radlic. Většina techniky se vracela mezi 5. až 8. hodinou ranní. Ovšem i nyní je v terénu část techniky a probíhají práce k rozšíření průjezdních úseků, dočišťování od rozbředlého sněhu, ” sdělil Key Account Manager společnosti AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. Tomáš Kulhánek.

Aktuálně jsou dálnice a silnice I. tříd ve Zlínském kraji sjízdné bez komplikací. Nyní probíhají přípravy techniky na další případné výjezdy. Jde o kontrolu vozidel, jejich očištění vozidel a doplnění posypovým materiálem a solankou. Vozidla včetně posádek jsou stále v pohotovosti.

Vzhledem k předpovědi počasí neočekáváme výraznější sněhové srážky. Nicméně kvůli teplotám, které se budou držet lehce pod nulou (až – 5°C) a mrznoucím mlhám lze očekávat tvorbu náledí, případně zmrazků. Proto bude technika dle potřeby i nadále vysílána k ošetření silnic.

Print Friendly, PDF & Email