Zimní údržba silnic I. tříd v Královéhradeckém kraji je vzhledem k únorovým mrazivým teplotám a sněhové nadílce nepřetržitě v pohotovosti vyslat svou techniku do akce. Aktuální očekávané oteplení přináší na silnice další nebezpečí – ledovku a mrznoucí déšť. K zajištění sjízdnosti našich komunikací však máme na skladech stále dostatečné množství posypových materiálů. A to se již nyní oproti loňské zimě spotřebovalo více než dvojnásobné množství soli!

Výstrahu před nebezpečím namrzání vozovky, platnou na celém území Královéhradeckého kraje, vydal ČHMÚ na středu 17. 2. Silničáři jsou připraveni na tuto hrozbu reagovat a zajistit sjízdnost silnic I. tříd nasazením 66 sypačů s čelní radlicí. Ve skladech je navíc k dispozici stále dostatečná zásoba posypové soli. Aktuálně je naskladněno kolem 5000 tun tohoto materiálu. Ještě před začátkem zimy měla střediska Údržby silnic Královéhradeckého kraje připraveno 19 500 tun. V průběhu zimní sezóny bylo operativně naskladněno dalších 5000 tun.

Za letošní zimu bylo na silnicích v Královéhradeckém kraji zatím spotřebováno 5290 tun soli. Pro představu, celková spotřeba soli za sezónu 2019/2020 byla pouze 2023 tun. Dosavadní letošní výkony tak více než zdvojnásobily výkony minulé zimy, která byla na našich silnicích podstatně mírnější.

Print Friendly, PDF & Email