V Liberci na silnici I/35 aktuálně probíhají dokončovací práce, jako je osazování betonových a ocelových svodidel ve středovém dělícím pásu a v jízdním pásu ve směru na Turnov na sjezdu k aréně oprava vozovky a výstavba chodníku za úplné uzavírky.

Rekonstrukci dvou klíčových mostů, které probíhaly současně, jsme zahájili v březnu 2022, kdy po celou dobu stavebních prací byla obousměrná doprava vedena v jízdním pásu ve směru na Prahu v režimu 2+1. Provoz v částečném profilu v obou jízdních pásech jsme obnovili v noci z 10. na 11. října a 17. října zprovoznili také nájezd ze silnice I/14 ve směru na Děčín.

Opravou prošla dvanáctipólová mostní estakáda ev. č. 35-024..2, tedy první most ve směru od Prahy. Tento most prošel demolicí a následně proběhla výstavba zcela nového mostního objektu.

Rekonstrukce druhého mostu ev. č. 35-022..2 zahrnovala opravu levého jízdního pásu (směr Hrádek nad Nisou, Děčín) a stávající mostní estakáda byla nahrazena mostem o jednom poli s navazujícími opěrnými zdmi.

K probíhající rekonstrukci mostů jsme v březnu 2023 zahájili stavbu tzv. průpletového úseku, kde došlo k propojení připojovacího pruhu od ulice České mládeže s odbočovacím pruhem na silnici I/14 (sjezd na Jablonec nad Nisou), který má za cíl zajistit bezpečnější provoz.

Zhotovitelem opravy prvního mostu ve směru od Prahy (ev. č. 35-024..2) je společnost PORR a.s., konstrukci armovaného svahu provádí sdružení Strabag a.s. a Integra stavby a.s. a zhotovitelem stavby průpletového úseku je společnost Eurovia CS, a.s. Kompletní cena stavebních prací činí 332 mil. Kč bez DPH.

Všem řidičům děkujeme za trpělivost.

 

Print Friendly, PDF & Email