Ministerstvo životního prostředí vydalo kladné stanovisko ke stavbě I/35 Turnov–Úlibice ve variantě E1 se severním obchvatem Rovenska pod Troskami. Začít stavět by se mohlo v roce 2029.

Ministerstvo stanovilo 41 různých podmínek jak pro projektovou přípravu, tak samotnou stavbu. Mezi podmínkami je například prověření možnosti prodloužení zakryté části tunelu v oblasti Turnova a Pelešan o 400 metrů ze stávajících 900. „Umožňuje to zahájit investiční přípravu této stavby. Budou zadány veškeré podklady a průzkumy jako podklad pro zpracování následné projektové dokumentace,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Kladné stanovisko získalo ŘSD necelý rok poté, co odevzdalo novou, přepracovanou dokumentaci o vlivu stavby na životní prostředí.

Nová silnice má nahradit stávající nevyhovující trasu, mluví se o ní přes dvacet let. Vede mezi dvěma částmi Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Úsek z Turnova do Jičína je aktuálně na trase silnice I/35 nejproblematičtějším, dál do Hradce Králové se již připravuje stavba dálnice D35, z Liberce do Turnova vede silnice pro motorová vozidla. Nový úsek je dlouhý 32,5 kilometru.

Více v informačním letáku stavby:

Print Friendly, PDF & Email