Dne 1. 3. 2024 zahájíme na silnici I/9 druhou část opravy 726 m dlouhého mostu. Rekonstrukce bude probíhat po etapách za omezeného provozu, dopravu budou řídit semafory. Částečná uzavírka bude v období od 6. 3. 2024 do 31. 12. 2024. Po celou dobu trvání částečné uzavírky bude na mostě vyloučena doprava pro vozidla nad 40 tun. Objízdné trasy povedou pro směr Nový Bor nad obcí Zahrádky po silnici III. třídy přes obce Srní u České Lípy a Zákupy. Pro směr na Prahu musí řidiči do Zákup a dále přes Provodín a Jestřebí. Zhotovitelem za více jak 297 mil. Kč (bez DPH) jsou společnosti Edikt a. s. a IDS – Inženýrské dopravní stavby Olomouc a. s..

První část opravy proběhla v roce 2022 a jednalo se o rekonstrukci systému odvodnění estakádového mostu na průtahu městem Česká Lípa a výstavbu dvou retenčních nádrží včetně odlučovačů lehkých kapalin.

Most z roku 1987 je ve velmi špatném stavu a běžná údržba bohužel nestačí. Na objektu byl proveden rozsáhlý a podrobný diagnostický průzkum, který zjistil vážné a chronické závady statického i provozního charakteru významně snižující životnost mostu. Potvrdila to i hlavní prohlídka mostu.

Dokončení předpokládáme koncem roku 2026.

Za dopravní komplikace se Vám omlouváme a prosíme všechny řidiče, aby byli opatrní a respektovali dopravní značení.

Print Friendly, PDF & Email