Od pondělí 26. 4. 2021 začíná oprava sjezdových a nájezdových větví silnic I/48 a I/56 ve Frýdku-Místku. Rekonstrukce silničních ramp u Tesca bude probíhat postupně po jednotlivých větvích za úplných uzavírek doprovázených objízdnými trasami.

Plánovaná uzavírka pravého pruhu silnice I/48 směr Český Těšín bude doplněna uzavřením nájezdové větve ze silnice I/48 na silnici I/56 a sjezdové větve ze silnice I/56 na silnici I/48. Veškerá doprava povede po navržených objízdných trasách:

a) Od Příbora auta projedou na výjezd směr Frýdlant nad Ostravicí (I/56, ul. Beskydská), dále se dostanou až k Lidlu na okružní křižovatku, kde se řidiči otočí zpět směrem do Ostravy.

b) Od Ostravy je doprava vedena podobně, tedy dále směr Frýdlant n. O. (I/56, ul. Beskydská) až k Lidlu na okružní křižovatku a tudy přes kruhový objezd znovu otočením zpět směr Ostrava.

Další etapa opravy řeší uzavírku nájezdové větve ze silnice I/48 na silnici I/56 (trasa Bílá, Frýdlant n. O.). V rámci opravy bude také dále uzavřen jen pravý jízdní pruh na silnici I/48 do Českého Těšína. Objízdná alternativa vypadá následovně:

a) Od Příbora je doprava vedena přes nájezd na komunikaci I/56 směr Ostrava dále na okružní křižovatku, kde se po otočení mohou auta vydat potřebným směrem Frýdlant n. O. po silnici I/56.

Pokračování prací v dalším časovém horizontu způsobí uzavírku sjezdové větve ze silnice I/56 na silnici I/48 (trasa na Český Těšín) a zůstane stále uzavřen pravý jízdní pruh na silnice I/48. Motoristy navede oranžové značení na objízdné trasy v níže popsaném charakteru:

a) Od Frýdlantu n. O. doprava zamíří po silnici I/56 až na okružní křižovatku a dále na sjezd směr Český Těšín.

Uvedené práce spojené s dopravními změnami platí v termínu od zmíněného dne zahájení (pondělí 26. 4.) zhruba do poloviny května letošního roku. K opravě budou později stanoveny ještě dvě dílčí etapy, které je třeba vhodně koordinovat s probíhající stavbou obchvatu Frýdku-Místku. Tyto fáze jsou řešeny odděleně, aby nebyl narušen časový harmonogram oprav začínajících v nadcházejícím pondělí.

Print Friendly, PDF & Email