Po Velikonocích panuje na silnicích I. tříd v Jihomoravském kraji čilý stavební ruch. Dnes jsme začali opravovat poškozené vozovky hned v několika místech v kraji:

I/55 Veselí nad Moravou

Dnes jsme začali opravovat poškozenou silnici I/55 ve Veselí nad Moravou. Provoz v tomto 150 m dlouhém úseku řídí semafory. Jedná se o opravu menšího rázu, která nebude trvat déle než 14 dní. Řidiči si ale ještě zcela neoddechnou. Následně se pustíme do stavby dvou okružních křižovatek v centru města, které jsou pro bezpečný průjezd městem nutností. Současné stykové křižovatky silnic I/54 a I/55 jsou extrémně vytížené. Denně tudy projede zhruba 11 700 vozidel. Stavět budeme po polovinách. Vždy projedete kyvadlově na semafory. Prosíme řidiče o trpělivost. Čekací dobu před semafory odhadujeme na  zhruba 15 – 30 minut. Práce bychom měli dokončit cca za 14 měsíců.

I/38 Znojmo

Dnes jsme frézováním vozovky zahájili opravu poškozeného povrchu silnice I/38 ve Znojmě v ulicích Čermákova a Havlíčkova. Provoz je kyvadlový a řídí ho semafory. Pracovat zde budeme zhruba do poloviny května. Následně se ale do Znojma v červnu nebo nejpozději v červenci znovu vrátíme, a to na silnici I/53 mezi Znojmem a  Lechovicemi a zahájíme úpravy stávající silnice I/53 v celkové délce 7,2 km. Tato stavba je součástí souboru čtyř staveb navržených v souvislosti s opravou silnice I/53 v celém tahu Znojmo – Pohořelice. Po jejím dokončení dojde k výraznému zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Průměrná denní intenzita provozu na této komunikaci totiž přesahuje hranici 8000 vozidel. Předpokládaná hodnota zakázky je 443,1 mil. Kč. Stavbu dokončíme v roce 2023.

I/71 Blatnice pod Svatým Antonínkem (oprava mostu)

Hned po Velikonocích jsme se také pustili do opravy mostu přes potok Svodnice v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem na silnici I/71. Po opraveném mostu se řidiči poprvé projedou začátkem srpna. Oprava vyjde na 12,8 mil. bez DPH. Vozidla nad 3,5 t využijí standardní objízdnou trasu, která vede po silnici I/55 z Uherského Ostrohu do Veselí nad Moravou a dále po silnici I/54 do Blatnice pod Svatým Antonínkem. Pro vozidla nad 3,5 t platí zákaz vjezdu po silnici I/71 do Blatnice pod Svatým Antonínkem celoročně, takže oprava dopravní situaci téměř nezmění. Vozidla do 3,5 t projedou do obce po silnici I/71 a úsek za uzavřený most objedou po místních komunikacích.

Print Friendly, PDF & Email