Symbolickým přestřižením pásky jsme dnes zprovoznili stavbu „I/55, I/54 Veselí nad Moravou, křižovatky“, jejíž součástí bylo vybudování dvou okružních křižovatek, včetně napojení a oprav komunikací v ulicích Svatoplukova a Zámecká.

 „Pro Město Veselí nad Moravou jde o velmi významnou stavbu. Diskuse nad způsobem řešení tranzitní dopravy v centru města trvala více než dvacet let a jsme rádi, že Ředitelství silnic a dálnic našlo prostředky pro její realizaci. Spolu se stavbou nové rychlostní komunikace D55 od Starého města do Bzence a dále na Hodonín by to mělo zásadně napomoci bezpečnosti i plynulosti dopravního provozu. Dopravní omezení spojená s touto stavbou byla samozřejmě nepříjemná nejen pro Veselany, ale pro všechny řidiče z celého regionu. Všem chci poděkovat za trpělivost a pochopení,“ řekl veselský starosta Petr Kolář.

Vybudované okružní křižovatky jsou od sebe vzdáleny 130 m a jsou řešeny jako malé okružní křižovatky s jedním jízdním pruhem a jednopruhovými vjezdy a výjezdy. Obě jsou tříramenné a vnější průměr činí 27 m, středový ostrov má průměr 11 m a je lemován pojížděným prstencem ze žulové kostky šířky 2,50 m. Středový ostrov je osázen vegetací formou záhonu.

I/54, I/55 Veselí nad Moravou, okružní křižovatky

Zhotovitel: STRABAG Zlín

Cena stavby dle smlouvy: 44 892 802 Kč (bez DPH)

 

Print Friendly, PDF & Email