Dnes jsme osadili 42 tunovou lávku pro pěší přes řeku Svitavu, která je nedílnou součástí stavby I/42 Brno, VMO Tomkovo náměstí a Rokytova. Bude sloužit nejen chodcům (od léta 2022), ale také pro umístění vodovodu a kabeláže. Lávka je smontována z pěti částí.

Technické parametry:

Délka mostu: 52, 27 m

Délka nosné konstrukce: 44,25 m

Šířka průchozího prostoru: 3, 50 m

Výška mostu nad terénem: 7,31 m

Objekt vyjde město Brno na více než 33 milionů korun. „Lávku na místo přivezli už přibližně před dvěma týdny z Královopolské strojírny. Všech pět dílců se podařilo na stavbu dopravit bez významnějších omezení v dopravě. Minulých čtrnáct dní pak stavbaři montovali těchto pět dílů k sobě. Dnes díky tomu bylo možné osadit lávku jako jeden kus. Osazení se obešlo bez dopravních omezení. Lávka je klíčová i z technického hlediska, jelikož v ní budou uloženy inženýrské sítě,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Jak pokračuje stavba I/42 Brno, VMO Tomkovo náměstí a Rokytova

Doposud máme hotovou přípravu území a většinu demolic. V prosinci bychom měli zahájit demolici Sokolovny. Na Dukelské se pracuje na inženýrských sítích a v současnosti se do ulice vracejí koleje, aby mohlo být území obslouženo v souvislosti s vlakovou výlukou která začne v polovině prosince. Dále budujeme opěrnou zeď na Provazníkově, kde pak bude vybudována tzv. nová Provazníkova. Mezi Maloměřickým nádražím a ulicí Rokytova se pak budují pilíře mostní estakády, která spojí Tomkovo náměstí s Rokytovou,“ popsal ředitel Závodu Brno Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email