Přinášíme  aktualizovaný měsíční přehled realizovaných a připravovaných oprav dálnic a komunikací I. třídy Jihomoravském kraji. Aktuálně realizujeme 8 projektů a dalších 12 připravujeme.

Mapa ke stažení ZDE

Opravy mostů

Nyní opravujeme 3 mosty na silnicích I. tříd. Jedná se o most na silnici I/55 v Hodoníně, na komunikaci I/71 v obci Vrbovce a na silnici I/54 v obce Archlebov. Již jsme zprovoznili nově vybudovaný most na silnici I/71 v Blatnici pod Sv. Antonínkem! Všechny opravy mostů budou hotové ještě letos.

Opravy odpočívek

Od začátku stavební sezony intenzivně opravujeme odpočívky na dálnicích D1 a D2. Již jsme dokončili opravy  odpočívek Troubsko na D1, odpočívky Ladná na D2 a stavbu gabionové zdi u odpočívky Vyškov na D1. Od 7. 8. je navíc také znovu v provozu opravená odpočívka Rohlenka na dálnici D1!

Opravy silnic I. tříd

Práce dle plánu pokračují také silnici I/47 v Ivanovicích na Hané. Uzavřený úsek (800m) řidiči objíždějí po místních komunikacích, které vedou paralelně se silnicí I/47. Dokončení prací předpokládáme v polovině září. Opravou prochází také například silnice I/50 v průtahu obce Brankovice. Další oprava, kterou plánujeme zahájit v už 18. 8. je 2,2 km úsek silnice I/54 mezi obcemi Silničná a Žarošice. Provoz bude veden kyvadlově a bude řízen semafory.  Hotovo chceme mít koncem října.

Práce na dálnici D2

Od konce června stavíme na dálnici D2 protihlukovou stěnu u Hustopečí v km 25 – 27 ve směru na Břeclav. Stěna bude dlouhá necelých 1900 m. Od 28.6. je uzavřen nájezd Hustopeče ve směru na Břeclav a provoz veden v režimu 2+1. Stavba bude hotová do konce roku a vyjde na 87 mil. Kč bez DPH.

Práce na dálnici D1

Stále probíhá modernizace dálnice D1 v úseku Devět křížů – Ostrovačice v km 168 – 178. Dobrá zpráva pro řidiče je, že jsme provedli poslední pokládku cementobetonového krytu vozovky v km 178. Po jejím skončení už finišer na D1 nepotkají. Od konce srpna již bude tento modernizovaný úsek opět průjezdný (v omezeném režimu). Do října zde ještě budeme dokončovat drobné práce, např. montovat svodidla a dodělávat vodorovné dopravní značení.

Oprava tunelu

Již jsme avizovali, že během letních prázdnin nás také čeká důležitá oprava Pisáreckého tunelu, a to obou tubusů A i B. Zatím stále není ukončeno výběrové řízení na zhotovitele opravy. Jakmile budeme mít se zhotovitelem podepsanou smlouvu a budeme znát přesný termín zahájení prací, budeme řidiče o uzavírce tunelu včas informovat. Oprava se bude týkat zejména nové technologie v tunelu, tzn. výměny osvětlení, elektrorozvodů a také instalace zařízení pro úsekové měření rychlosti. V tubusu B půjde ještě navíc o sanační práce a výměnu povrchu vozovky. Tyto práce jsou v tubusu A již hotové. Vloni jsme je museli provést z důvodu poškození povrchu vozovky při nehodě nehodě kamionu a úniku ropných látek.

O zahájení dalších plánovaných oprav a souvisejících dopravních omezeních vás budeme průběžně informovat. Doporučujeme před cestou pravidelně sledovat dopravní informace na https://nove.dopravniinfo.cz/.

A hlavně jezděte opatrně a bezpečně!

Print Friendly, PDF & Email