Ve Veselí nad Moravou budou řidiči projíždět zase o něco bezpečněji. Na silnici I/54 přibude nová okružní křižovatka, která propojí Blatnickou, Dvořákovu a Kollárovu ulici. ŘSD dnes zahájilo její stavbu. Křižovatka bude hotová za čtyři měsíce.

Okružní křižovatku budeme budovat po polovinách. Během stavby bude nutné částečné omezení provozu, který bude pro nákladní dopravu veden kyvadlově a řízen semafory. Osobní automobily již mají vyznačené objízdné trasy po místních komunikacích. Cílem je zvýšení bezpečnosti a zlepšení plynulosti provozu. Součástí akce je také detekce výšky nákladních vozidel ve směru z ulice Blatnická k podjezdu železniční trati nad ulicí Svatoplukova,“ sdělil ředitel Závodu Brno ŘSD David Fiala.

Ve Veselí nad Moravou tak vznikne v pořadí již pátá okružní křižovatka. „Pro město je to další významná stavba a jsme rádi, že Ředitelství silnic a dálnic našlo prostředky pro její realizaci. Dvě nedávno postavené okružní křižovatky na křížení silnic I/54 a I/55 v centru našeho města se velmi osvědčily. Stávající křižovatka ulic Blatnická a Kollárova je velmi frekventovaná a zároveň nepřehledná. Jsem přesvědčen, že právě kruhový objezd výrazně napomůže plynulosti i bezpečnosti dopravy v této části města,“ řekl starosta Veselí nad Moravou Petr Kolář.

Celkové náklady na stavbu činí 19,76 milionů Kč bez DPH a je spolufinancována městem Veselí nad Moravou. Zhotovitelem prací je společnost Swietelsky Stavební s.r.o.

Mapka objízdné trasy ke stažení ZDE

 

Print Friendly, PDF & Email