Počet oprav dopravní infrastruktury byl v roce 2021 v Jihomoravském kraji mimořádný. Na silnicích I. tříd jsme opravili 4 mosty a úseky v délce 23 km. Také na dálnicích jsme v loňské stavební sezóně provedli řadu významných oprav, a to například odpočívek Troubsko a Rohlenka na D1, odpočívky Ladná na D2 a stavbu gabionové zdi u odpočívky Vyškov. Také jsme dokončili důležitou a dlouho očekávanou stavbu protihlukové stěny na dálnici D2 u Hustopečí v délce 1900 m. Její stavba plynule navázala na opravu povrchu dálnice D2 v km 31,9-24. Hotová je také první část opravy dálnice D52 v km 9,7 – 22,9.  Druhá část u Pohořelic bude opravena v letošním roce.

Mapka ke stažení ZDE

Z důležitých staveb nelze opomenout stavbu dvou významných částí velkého městského okruhu v Brně. V ulici Žabovřeská jsme vybudovali a prorazili tramvajový tunel v délce 500 m, včetně 50 m únikové štoly. Práce budou pokračovat i v zimních měsících. V uplynulé stavební sezóně jsme začali budovat další důležitou část velkého městského okruhu v oblasti Tomkova náměstí a ulice RokytovaStavba I/42 Brno, VMO Tomkovo náměstí a VMO Rokytova významně odlehčí přetíženým ulicím Svatoplukova a Rokytova a také křižovatce ulic Provazníkova a Karlova od dopravy směřující na sídliště Vinohrady a Líšeň. Nová kapacitní komunikace přispěje ke snížení nehodovosti a naopak ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy.

Ve stavební sezóně 2021 jsme také zahájili stavbu dvou okružních křižovatek v centru města Veselí nad Moravou. Práce budou opět pokračovat na jaře.  Dokončení plánujeme v srpnu 2022. Dokončená je také 1. etapa stavby MÚK Drysice na dálnici D46. V roce 2022 navážeme II. etapou této stavby. Hotovo bude na podzim 2022.

 

 

Print Friendly, PDF & Email