O víkendu jsme provizorně opravili celý havarijní úsek Černá Hora – Závist. Využili jsme nižší intenzity dopravy. Za běžného provozu by v tomto frekventovaném úseku práce byly komplikované. Jakmile počasí dovolí, pustíme se do finálních oprav vozovky.

Náš reparační tým nyní výtluky provizorně opravuje studenou asfaltovou směsí, která však nemá takovou životnost, jako standardně využívaný postup oprav vozovky tzn. zařezání, vyčištění, penetrování, zalití horkou asfaltovou směsí, hutnění. Ten nelze realizovat za nízkých teplot v zimních měsících. Proto finální opravy vozovky provedeme, jakmile se oteplí.

V loňském roce jsme jen na opravy výtluků po zimě spotřebovali cca 7 mil. Kč. V letošním roce počítáme cca s 12 mil. Kč. Jedná se o finanční předpoklad, který bude ještě upřesněn.

Letošní rok je z pohledu silničáře mnohem náročnější. Situace je způsobena klimatickými podmínkami, které jsou v celé Evropě horší ve srovnání s loňským rokem. Dále kamionovou dopravou související s těžbou dřeva apod.

Print Friendly, PDF & Email