Začátkem letních prázdnin se pustíme do oprav tří brněnských páteřních komunikací, a to silnice I/23 v ulici Bítešská, I/42 v ulici Porgesova a I/43 v ulici Hradecká.

Termíny zahájení jednotlivých oprav:

2. 7.    I/23 Brno, Bítešská

3. 7.    I/43 Brno, Hradecká

10. 7.   I/42 Brno, Porgesova

V sobotu 2. 7. začneme opravovat povrch vozovky v ulici Bítešská. Po celou dobu bude zachován obousměrný provoz v režimu 1+1. Součástí prací v ulici Bítešská bude i oprava povrchu vozovky v Pisáreckém tunelu, a to v troubě ve směru z D1 do centra. Uzavírka tohoto tubusu začne platit už od půlnoci z pátku na sobotu a potrvá cca 10 dnů. V určité fázi budeme muset také uzavřít rampy na Bohunice. O termínu uzavírky budeme řidiče včas informovat. Práce dokončíme v srpnu. Oprava vyjde na 66,8 mil. Kč bez DPH.

3. 7. se pustíme do opravy povrchu vozovky v ulici Hradecká. Opět zachováme režim 1+1, tedy jeden jízdní pruh v každém směru. Oprava povrchu silnice I/43 ulici Hradecká vyjde na 126,3 mil. Kč bez DPH. Práce v tomto úseku dokončíme v polovině září.

Povrch vozovky v ulici Porgesova, spojnici mezi Královopolským a Husovickým tunelem, začneme opravovat 10. 7. Práce budeme opět záměrně realizovat během letních měsíců, kdy je intenzita provozu o něco nižší. I během této opravy zůstane zachován provoz v režimu 1+1. Oprava vyjde na 26,3 mil. Kč bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email