Po vyřízení všech potřebných náležitostí může začít oprava odpočívky ležící na dálnici D35 v Olomouci (km 269,1 vlevo). Zahájení prací v olomoucké části Nemilany proběhne ve čtvrtek 20. července 2023, konec předpokládáme zhruba o dva měsíce později.

V průběhu prací bude na odpočívce platit jen částečná uzavírka, dojde k snížení počtu dostupných parkovacích míst určených zejména osobním vozidlům. Provoz na hlavní trase dálnice D35 směrem do Mohelnice zůstane bez omezení.

Do veřejného výběrového řízení se přihlásilo celkem sedm stavebních firem, vítězným uchazečem byla vyhodnocena společnost MI Roads a. s. ochotna splnit zadání za cenu cca tří milionů českých korun bez DPH. Plánovaná modernizace nahradí nevyhovující stav parkoviště a doplňkového vybavení. Hlavním cílem opravy je revitalizace stávajícího betonového parkování pro osobní automobily včetně úpravy vedlejší odpočinkové zóny a doplnění laviček, stolů, košů apod. Do budoucna počítáme s dětským hřištěm po vzoru ostatních odpočívek.

Print Friendly, PDF & Email