Nastal první týden oprav starého dopravního značení na několika místech Olomouckého kraje. Vytipovanými lokalitami údržby za necelého půl milionu korun jsou silnice I/35 a I/47, pracovníci se v následujících měsících zaměří na úseky vedoucí mezi Mohelnici a Studenou Loučkou a z Hranic na Bělotín.

Konkrétně probíhá výměna svislého dopravního značení silnice I/35 v oblasti únikové zóny pod mohelnickým kopcem. Trasa zakončena zádržným pruhem plným štěrku podstupuje revizi z důvodu koroze činné plochy značek. Postupem času přestala fungovat reflexní vrstva fólie některých tabulí a ve dvou případech je připravena výměna nosné konstrukce značení. Zhotovitel má na opravu vyhrazeno čtvrt roku, během srpna či září bude také přestříkána šachovnice v prostoru těsně před vjezdem do měkké únikové zóny.

Na druhé straně kraje – v Hranicích – započala oprava poškození velkoplošné dopravní značky udávající směr výjezdů z kruhového objezdu na Olomoucké ulici. Předmětem plnění zakázky je výměna nevyhovujících lamel na původní nosné konstrukci. Maximální doba trvání náhrady byla stanovena na dva měsíce, předpokládáme ovšem zhotovení v dřívějším termínu.

Ani jeden případ opravy dopravního značení by neměl zasahovat do plynulého vedení silničního provozu a už vůbec nejsou potřeba objízdné trasy. Prosíme řidiče o klidný průjezd kolem označených pracovišť a děkujeme za pochopení.

Print Friendly, PDF & Email