Během měsíce února pokračovalo nepříznivé střídání nízkých nočních teplot s citelným oteplením ve dne, proto se na dálnicích a silnicích I. třídy obnovily starší výtluky a zároveň vzniklo několik dalších podobných závad. Trvající rozmary počasí dopomohly nadstandardně četným nerovnostem na komunikacích nejen Olomouckého kraje, kde ŘSD dlouhodobě bojuje za kvalitní a rovné silnice.

Údržba dálnic a silnic I. třídy řeší výtluky každý den, kromě plánování oprav jsou na konci zásahového řetězce jednotliví pracovníci, kteří osobně asfaltují nepříjemné výmoly v bezprostřední blízkosti projíždějících aut a kamionů. Muži v reflexních oděvech zarovnávají nové i opakující se výtluky, za příznivého počasí jsou asfaltovací čety vidět na několika místech současně.

Uplynulý únor v plném nasazení znamenal použití cca 19 tun asfaltových směsí, od 1. 2. do 28. 2. pracovníci v kraji opravili kolem jednoho tisíce výtluků lokalizovaných samostatně, nebo v celém úseku. Přepočtem na délku opatrované silniční sítě vycházel přibližně jeden výtluk na kilometr svěřené silnice v Olomouckém kraji, stav se postupně daří zlepšovat.

Print Friendly, PDF & Email