Od soboty 1. 4. 2023 plánujeme zahájení rekonstrukce dálnice D1 mezi Vyškovem a Kroměříží. Opravíme hlavní trasu v km 229–254 včetně EXITů 230 Vyškov-východ, 236 Ivanovice na Hané a 244 Mořice.

Veškerý provoz zůstane na dálnici D1 v užším profilu, rozdělení zúžených jízdních pruhů do obousměrného režimu 1+1 nebo 2+2 se bude odvíjet od šířkových možností volné vozovky vůči potřebám bezpečného pohybu pracovníků. Uzavřené sjezdy či nájezdy nahradí objízdné trasy přes nejbližší mimoúrovňové křižovatky dálnice D1, kde se řidiči pohodlně otočí a v souladu s oranžovými směrovkami dojedou do cíle.

Oprava potrvá do konce července 2023, dělníci se prioritně zaměří na 15 mostů, 3 mimoúrovňové křižovatky a povrch dálnice D1. Konkrétně dojde k odstranění nerovností, výměně svodidel, čištění stávajícího odvodnění, obnově značení, úpravě krajnic a středového pásu. Cena celé akce vychází na cca 78,8 milionu Kč bez DPH, soutěž devíti zhotovitelů vyhrála společnost Strabag (výběrové řízení zohlednilo cenu i dobu opravy).

Print Friendly, PDF & Email