Aktuální úbytek okamžitých výjezdů zimní údržby umožnil využít připravenou techniku k zábavné formě vzdělávání nejnižších ročníků základní školy. Poučné dopoledne plné dotazů a ukázek připravili zástupci dodavatele zimní údržby ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Teplé počasí bylo využito k uvolnění jednoho sypače z domovského stání ve Velkých Losinách. Plně vybavený Mercedes-Benz Arocs dočasně zaparkoval před školou v nedaleké obci, kde viditelně potěšil dvě třídy prvního stupně základní školy včetně pedagogického doprovodu. Žáci i paní učitelky směřovali otázky přímo na řidiče oranžového stroje, kterého osobně podporoval vedoucí zimní údržby dodavatelské společnosti.

Na rozlehlém parkovišti se obecenstvo v rouškách a respirátorech dozvědělo o principech zimní údržby, od základního postupu se téma dostávalo do podrobností a děti se zajímaly také o jednotlivé části Mercedesu z vnější i vnitřní strany vozu. Po úžasu nad vysvětlením způsobu pluhování či posypu se žáci podívali do kabiny plné ovládacích panelů. Řeč opakovaně směřovala i k roli ŘSD v rámci zimní údržby, což přispělo k vytvoření příjemného a komplexního informačního setkání ovlivněného dodržováním platných protiepidemických opatření.

Print Friendly, PDF & Email