Silnice I/46 vedoucí mezi Šternberkem a Moravským Berounem je velmi populární díky pořádání automobilových závodů do vrchu. Domácí i světová motoristická špička navštěvuje podhůří Jeseníků už od roku 1905 a za profesionálními jezdci přijíždí davy diváků. Mnozí jedinci se snaží napodobit své vzory a ze silnice první třídy vytváří vlastní závodní dráhu plnou ostrých zatáček.

Nezodpovědné chování stupňuje riziko vzniku dopravních nehod, proto Ředitelství silnic a dálnic ČŘ reaguje přípravou preventivních opatření proti nepříjemným následkům. Na úseku Lipina – Nové Dvorce nastane výměna svodidel. V rámci neustálého zdokonalování bezpečnosti silničního provozu bude provedena náhrada a případné doplnění zádržného systému podloženého auditem, který zjistil nedostatky současných svodidlových zařízení. Nejvíce ohroženou skupinou jsou motorkáři, hlavně jedinci bez pudu sebezáchovy.

Vzhledem k často vyhledávanému úseku závodní trati Ecce Homo budou namontována snadno vyměnitelná svodidla doplněna spodní pásnicí proti nechtěnému podjetí a případnému zranění. Předpokládaná hodnota připravované zakázky je cca 7,8 milionu Kč bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email