Od minulého týdne je Jasmínová ulice v Plzni opět průjezdná bez větších omezení a na opravovaném úseku už probíhají pouze dokončovací práce.

Od loňského června byla silnice I/20 kvůli kompletní rekonstrukci zcela uzavřena a provoz byl sveden na okolní vedlejší silnice. Během provádění stavebních úprav byl opraven povrch v celém rozsahu Jasmínové ulice, kdy na převážné části řešeného úseku byla provedena kompletní výměna vozovkového souvrství včetně sanace aktivní zóny. Úpravou prošlo i už nevyhovující uspořádání jízdních pruhů v prostoru křižovatky Jasmínová X Nepomucká. Změn se pak týkalo i vedení jízdních pruhů v Koterovské ulici, kde také došlo k úpravám vodorovného dopravního značení a opravě povrchu vozovky v nezbytném rozsahu.

Opraveny a upraveny byly také chodníky na obou stranách komunikace a v úseku mezi ulicí Skladovou a Koterovskou vznikly nové parkovací zálivy pro osobní automobily. Celkem jde o 14 podélných parkovacích stání.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provedla opravu komunikace společnost EUROVIA CS a.s. za cenu zhruba 48,3 mil. Kč bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email