V pondělí 17. 6. začnou práce na postupném odstranění dopravních omezení na zhruba osmi kilometrech D5 nedaleko Rozvadova, kde od začátku dubna probíhá oprava povrchu dálnice ve směru na hranice s Německem.

Povrch dálnice už byl na konci své životnosti a na některých místech už byl její stav považován za havarijní. I přes průběžné provádění lokálních oprav vykazovala vozovka velkou řadu závad. Během více než dvou měsíců tak byla provedena celková výměna cementobetonového krytu vozovky na více než osm kilometrů dlouhém úseku (km 136,150 – 144, 200). Součástí stavebních úprav pak byla například také výměna odvodňovacích žlabů, výměna a doplnění svodidel na krajnici a na přejezdech středového dělícího pásu, obnova oplocení nebo oprava propustků a mostů.

V souvislosti s dokončením prací v řešeném úseku by tak v pondělí měly začít i práce na demontáži dopravních omezení v tomto úseku. Během středy 19. 6. by pak měl být tento úsek opět zprovozněn bez výraznějších omezení.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provedlo stavební úpravy na dálnici společenství firem EUROVIA CZ, a.s., STRABAG a.s. a REKMA, spol. s. r. o. za 338 mil. Kč bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email