Během tohoto týdne dokončíme hned několik oprav  komunikací I. tříd v Jihomoravském kraji. Již jsme dokončili opravu mostu na silnici I/55 v Hodoníně. Od středy 20. 10.  jezdí řidiči po tomto nově vybudovaném mostu zcela bez omezení. Nejpozději v neděli 24.10. bude hotová také oprava vozovky silnice I/38 za obcí Kasárna u Znojma. Neděle je také posledním dnem oprav frekventované sinice I/43 v ulici Hradecká v Brně. Naopak v sobotu 23.10. začneme pracovat v centru Mikulova v úseku od okružní křižovatky u Billy po křižovatku silnic I/52 a I/40. V Mikulově se zdržíme do 3.11.

Mapa ke stažení ZDE

Opravy mostů

Již jsme dokončili opravu mostu na silnici I/71 u obce Vrbovce. Od středy 20. 10. je také bez omezení průjezdný opravený most na silnici I/55 v Hodoníně. Už jen zbývá dokončit poslední opravu mostu na silnici I/54 u obce Archlebov, což předpokládáme nejpozději do konce roku.

Opravy silnic I. tříd

Stále probíhá oprava silnice I/43 v úseku Milonice – Lažany. Od poloviny srpna zde navíc budujeme odbočovací pruh na křižovatce k obci Závist. Kvůli eliminaci dalších dopravních omezení jsme využili společnou uzavírku pro obě akce, která potrvá konce října. 

V sobotu 23. 10. zahájíme práce na silnici I/52 v centru Mikulova, a to v úseku od okružní křižovatky u nákupního centra Billa až po křižovatku silnic I/52 a I/40. Od okružní křižovatky směrem ke státní hranici projedou řidiči jednosměrně. V opačném směru na Brno uzavřený pracovní úsek objedou po místních komunikacích. Objízdná trasa vede ulicí Brněnská, 22. dubna, Vídeňská, Komenská a Valtická. Dopravní omezení potrvá jen do 3. 11.

Nejpozději v neděli 24.10.  dokončíme také opravu vozovky silnice I/38 za obcí Kasárna u Znojma. Zatím provoz řídí semafory.

Neděle 24. 10.  je také posledním dnem oprav frekventované sinice I/43 v ulici Hradecká v Brně. Od pondělní rána opět projedete v obou směrech bez omezení.

Do konce týdne bude hotová také oprava  2,2 km úseku silnice I/54 mezi obcemi Silničná a Žarošice. Provoz je zatím v obci Žarošice veden kyvadlově a řídí ho semafory.

Již dokončené opravy komunikací I. třídy

V uplynulém měsíci jsme dokončili opravy těchto komunikací:

  • silnice I/38 v obci Vranovská Ves 
  • I/50 v průtahu obcí Brankovice
  • silnice I/47 v Ivanovicích na Hané

Práce na dálnici D52

Od 18. 9. stále probíhá oprava dálnice D52 V km 9,7 – 22,9.  Jde o rekonstrukci asfaltobetonového krytu vozovky levého jízdního pásu dálnice ve směru na Brno. Práce dokončíme nejpozději 18. 11.

Práce na dálnici D2

Od konce června stavíme na dálnici D2 protihlukovou stěnu u Hustopečí v km 25 – 27 ve směru na Břeclav. Stěna bude dlouhá necelých 1900 m. Od 28. 6. je uzavřen nájezd Hustopeče ve směru na Břeclav a provoz veden v režimu 2+1. Stavba bude hotová do konce roku.

O zahájení dalších plánovaných oprav a souvisejících dopravních omezeních vás budeme průběžně informovat. Doporučujeme před cestou pravidelně sledovat dopravní informace na https://nove.dopravniinfo.cz/.

A hlavně jezděte opatrně a bezpečně!

Print Friendly, PDF & Email