Speciální betonáž novou metodou “Whitetopping” nyní probíhá v rámci rekonstrukce odpočívky Ladná na dálnici D2. Jedná se o pilotní projekt, který jsme zatím poprvé vyzkoušeli během loňských oprav odpočívky Rajhrad. Cílem, je zamezit rychlému opotřebení vozovky. Následujících 5 let budeme sledovat vlastnosti povrchu odpočívek a efektivitu této nové metody betonáže. 

V rámci oprav odpočívky Ladná kompletně rekonstruujeme vozovku a realizujeme rozsáhlou opravu odvodnění. Odpočívka bude uzavřena do konce května, kdy předpokládáme dokončení prací. Přesný termín zprovoznění ještě upřesníme. Průjezd po dálnici D2 v okolí odpočívky je bez omezení.

 

Na dálnici D2 ještě pokračují opravy vozovky v km 31,9 -24,3.  Od dnešního rána je znovu otevřený nájezd Hustopeče – Brno! Až do ukončení oprav, což předpokládáme koncem června, zůstane uzavřený sjezd Břeclav–Hustopeče! Po většinu času bude doprava stále vedena v režimu 2+1.

Další úsek dálnice D2 v km 48,7 – 53,3 je již od začátku týdne průjezdný bez omezení! Oprava v tomto úseku již byla dokončena.

Print Friendly, PDF & Email