V letošní stavební sezóně chystáme opravu odpočívky Lanžhot na dálnici D2. Současně připravujeme rozšíření odpočívky Zeleňák na D2 u Velkých Němčic, odpočívky Vyškov na D1 a také navýšení počtu parkovacích míst na pravé odpočívce u Brněnských Ivanovic na dálnici D1. V přípravě máme také stavby nových odpočívek s cílem navýšení parkovací kapacity. 

Odpočívky Lanžhot na D2

Letos plánujeme zahájit opravu povrchu odpočívky Lanžhot (vpravo směr Bratislava) na dálnici D2. O termínu zahájení prací budeme řidiče včas informovat. Připravujeme také přestavbu protější levé odpočívky ve směru na Brno (km 56). Jedná se o navýšení kapacity parkovacích míst, zejména pro kamiony. Aktuálně jsme zahájili práce na dokumentaci pro společné povolení stavby (DUSP). Zahájení stavebních prací na levé odpočívce předpokládáme v roce 2025.

Odpočívky Zeleňák na D2 u Velkých Němčic

Připravujeme rozšíření stávající odpočívky Zeleňák (vpravo i vlevo)  na dálnici D2 (km 17) u Velkých Němčic z důvodu navýšení parkovací kapacity. Na stavbu již bylo vydáno územní rozhodnutí, současně dokončujeme DSP a letos chceme zažádat o stavební povolení.

Odpočívky Vyškov na D1

Na stávající levé odpočívce Vyškov na dálnici D1 (km 227) směrem na Brno jsme v loňském roce postavili gabionovou zeď. Nyní připravujeme její rozšíření. Dokončuje se zpracování DUSP a letos chceme zažádat o společné územní rozhodnutí a stavební povolení.

Naproti, ve směru na Olomouc/Kroměříž, nyní připravujeme stavbu nové odpočívky Vyškov (vpravo, km 227). Dokončuje se zpracování DUSP a letos chceme zažádat o společné územní rozhodnutí a stavební povolení. Stavba této nové odpočívky i rozšíření stávající by mohlo začít na konci roku 2024 (předpoklad).

Odpočívka Brněnské Ivanovice (před sjezdem na Slatinu) na D1

Na stávající pravé odpočívce Brněnské Ivanovice (ČSPH ÖMV) na dálnici D1 (km 198) směrem na Olomouc plánujeme její rozšíření z důvodu navýšení počtu parkovacích míst. Máme zpracovanou studii a Záměr projektu, který nyní čeká na schválení centrální komise Ministerstva dopravy ČR. Naproti této odpočívky (vlevo) směrem na Prahu připravujeme stavbu nové odpočívky. Aktuálně se zpracovává studie. Následovat bude zpracování Záměru projektu a schvalovací proces u MD. Vlastní přípravu stavby odpočívky Brněnské Ivanovice vlevo i vpravo je možné zahájit až po schválení centrální komise MD ČR.

Print Friendly, PDF & Email