Preventivní údržba dálnice D35 se v příštích dnech, týdnech a měsících projeví u sjezdu do Litovle směrem na Mohelnici. Od čtvrtka 1. 7. do úterý 31. 8. 2021 totiž potrvá revize odvodnění mostu číslo 130.2 vedoucího přes železniční koleje.

Polovina mostu umístěného v kilometru 249 provozního staničení bude opravena z důvodu dosluhujícího systému odvodnění. Stojící voda způsobovala propad vozovky, proto bude rekonstruován odtok podél římsy a přidáme také odvodňovací trubky včetně odvodňovacího proužku z plastbetonu. Za mostem vznikne nová opěrná zídka a pod mostem opravíme žlab vedený podél vlakových kolejí.

Práce budou probíhat za předem domluvených výluk trakčního vedení. Z hlediska silničního provozu je připravena jen částečná uzavírka dálnice. Veškeré činnosti proběhnou pouze na zpevněné krajnici a v pravém pruhu směru do Mohelnice, tudíž řidiči projedou kolem stavby plynule levým pruhem. Směr Olomouc zůstane zcela nedotčen.

Celková cena opravy vychází na cca 2,8 milionu Kč bez DPH. Prosíme o opatrnost při průjezdu kolem staveniště a děkujeme za pochopení.

 

 

Print Friendly, PDF & Email