Od loňského roku opravovaný most ve Spáleném Poříčí na I/19 by měl být už během dnešního odpoledne opět průjezdný bez výrazných omezení.

Původní most byl i s lávkou pro pěší zdemolován. Na jeho místě pak došlo k vybudování nového mostu a současně proběhla i úprava nábřežních zdí. Důvodem pro stavbu nového mostu bylo už nevyhovující prostorové uspořádání původního mostu. To způsobovalo značné dopravní komplikace, kdy jeho šířka neumožňovala například míjení dvou autobusů nebo nákladních vozidel. Po úplném dokončení stavebních úprav, které v rámci této akce probíhají by pak měl být tento problém vyřešen.

Stavební práce už nyní probíhají pouze mimo hlavní komunikaci a provoz na I/19 tak není omezen. Provoz v řešeném úseku tak už není nadále veden jedním pruhem kyvadlově. Další pozitivní změnou je pak pro řidiče možnost odbočovat do Republikánské ulice opětovně z obou směrů.

Úpravy na I/19 ve Spáleném Poříčí pro Ředitelství silnic a dálnic provádí firma COLAS CZ, která ve výběrovém řízení uspěla s cenou 37,6 mil. Kč bez DPH. Úplné dokončení samotné stavby je pak plánováno zhruba v polovině prosince.

Print Friendly, PDF & Email