V pondělí 27. 6. dojde k zahájení stavebních prací na opravě zhruba 4,5 kilometru dlouhého úseku silnice I/39 v rámci akce I/39 Želnava – Záhvozdí.

Stavební úpravy v řešeném úseku zahrnují výměnu asfaltového souvrství, obnovu odvodnění, úpravu krajnic, zemních těles a také obnovu vodorovného dopravního značení. Opravovaný úsek vede převážně zalesněným a nezastavěným územím, nicméně součástí stavby je i průtah obcí Želnava a Slunečná.

Samotná oprava bude probíhat po polovinách a provoz bude v místě prací veden kyvadlově. Vzhledem k šířkovému uspořádání komunikace bude ale průjezd stavbou povolen pouze vozidlům do 3,5 tuny a vozidlům veřejné dopravy. Ostatní vozidla nad 3,5 tuny budou muset využít objízdné trasy přes Kájov, Chvalšiny, Prachatice a Volary, tedy po silnicích I/39, II/166, II/143 a II/141

Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy společnost SWIETELSKY stavební s.r.o., která uspěla ve výběrovém řízení s cenou stavby ve výši 63,8 mil. Kč bez DPH. Úplné zprovoznění úseku je pak plánované na první polovinu října.

 

Print Friendly, PDF & Email