V čtvrtek 28. 10., případně i v pátek 29. 10. (už pouze v ranních hodinách) dojde během stavebních prací při úpravě výjezdu z okružní křižovatky na silnici I/34 v Českých Budějovicích k omezení provozu v řešeném úseku.

Provoz na I/34 bude na výjezdu i příjezdu na okružní křižovatku sveden do jednoho jízdního pruhu v obou směrech, tedy ve směru na Lišov i ve směru na České Budějovice.

V první polovině září zde byly v rámci akce I/34 České Budějovice – okružní křižovatka zahájeny stavební práce. Jejich předmětem je úprava výjezdu z okružní křižovatky na Okružní ulici na silnici I/34. Zde bude po dokončení stavby upraven příjezd ze silnice II/634 (příjezd od Rudolfovské ulice) a bude zde vybudován pruh, který převede dopravu od Rudolfovské směrem na Lišov a Jindřichův Hradec samostatným jízdním pruhem tzv. bypass. Ten bude ústit na silnici I/34 ve směru na Jindřichův Hradec. V celkovém součtu tak budou z okružního pásu křižovatky nově vytaženy tři jízdní pruhy. Nově vybudovaný bypass bude po dosažení potřebné délky následně ukončen a dojde k jeho připojení ke stávajícím dvěma jízdním pruhům na komunikaci.

Cílem stavebních úprav v řešeném úseku je snaha co nejvíce eliminovat dopravní komplikace, které se zde vlivem výrazného nárůstu dopravy projevují, a to zejména během dopravních špiček.

Od následujícího víkendu budou práce znovu pokračovat pouze s menšími omezeními a provoz bude opět veden dvěma jízdními pruhy v obou směrech.

Print Friendly, PDF & Email